7000 30 22 021

10 55555 0912

92 55555 0919

می خوای بدونی چندتا سیم کارت به نامته؟

اگر می خواهی تعداد سیم کارت بنام خودت را بدونی، تو این پست با ما همراه شو…

تعداد سیم کارت بنام

با توجه به امکان سو استفاده و کلاه برداری از سیم کارت های تلفن همراه، لازم است هر شخص از تعداد خطوط به نام خود آگاهی داشته باشد. از آنجاییکه عواقب ناشی از سو استفاده از سیم کارت متوجه مالک آن می باشد، در صورتیکه هر کدام از خطوط بدون آگاهی، بنام شما ثبت شده باشد، فورا با در دست داشتن کارت ملی با مراجعه به یکی از نمایندگی های اپراتور مورد نظر، اقدام به مسدود نمودن خط، نمایید.  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با دفتر کسری همراه تماس بگیرید. 

 

سه روش برای استعلام تعداد سیم کارت بنام وجود دارد.  روش اول استعلام با سر شماره های تعریف شده. بطور نمونه برای اطلاع از تعداد سیم کارتهای به نام خود، کافیست با یکی از سیم کارت های به نام خود، کد ملی خود را به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ پیامک کنید. در جواب از سازمان تنظیم مقررات پیامکی حاوی تعداد خطوط به نام شما ارسال خواهد شد.

روش دوم، استفاده از سامانه مربوطه جهت استعلام تعداد سیم کارت بنام. مثلا برای استعلام خطوط همراه اول می توانید از اپلیکیشن همراه من، استفاده نمایید.

روش سوم مراجعه حضوری به دفاتر و نمایندگی های اپراتورها در سراسر کشور. جهت یافتن مرکز خدمات همراه اول می توانید به دفاتر و نمایندگی های همراه اول مراجعه نمایید. 

حداکثر چه تعداد سیم کارت بنام می توان داشت؟

طبق قانون هر فرد حقیقی بالای ۱۸ سال ایرانی، تنها ۱۰ سیم کارت می تواند به نام خود داشته باشد. این تعداد شامل تمامی اپراتورهای تلفن همراه است. یعنی فرقی نمی کند که سیم کارتهای شما متعلق به کدام اپراتور باشد، فقط باید حداکثر تعداد آنها برابر ۱۰ باشد. این تعداد برای اتباع غیر ایرانی، حداکثر ۳ سیم کارت است. همچنین اشخاص حقوقی مانند شرکت ها و سازمانها، برای تعداد سیم کارت فعال بنام خود، محدودیتی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =