7000 30 22 021

10 55555 0912

92 55555 0919

مهمترین اخبار اقتصادی را با کسری همراه دنبال کنید...

برای سرمایه گذاری در بازارهای متنوع اقتصادی، یکی از اقدامات ضروری، دنبال کردن اخبار اقتصادی است. ما تلاش کردیم در این صفحه گزیده ایی از مهمترین اخبار اقتصادی را به سمع و نظر شما برسانیم.

اخبار اقتصادی

برای کسب آگاهی در زمینه سرمایه گذاری در بازار سیم کارت، به صفحه دانستنی ها در سایت کسری همراه رجوع نمایید. کسراه همراه در کنار شماست. 

گزیده اخبار اقتصادی ایران و جهان

گزیده اخبار اقتصادی خبرگزاری ها

چگونه با کارت ملی یورو بخریم

با تصمیم جدید بانک مرکزی، مردم می توانند تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن از صرافی ها، ارز به نرخ بازار متشکل ارزی بخرند. در بخشنامه بانک مرکزی تایید شده است این سهمیه که سالانه یکبار است، به متقاضیانی که از سهمیه ۲۰۰۰ دلاری امسال خود استفاده کرده اند؛ تعلق نمی گیرد.

همچنین متقاضی این ارز باید ایرانی و بالای ۱۸ سال یا حقوقی مقیم باشد و شماره تلفن همراه او باید به نام خودش باشد. کد ملی، شماره تلفن و امضای مجاز شماره حساب بانکی هم باید به نام شخص حقیقی یا شخص حقوقی متقاضی این ارز باشد تا خرید و فروش انجام شود.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، این سهمیه یکبار در سال و بدون نیاز به ثبت نام است. اما این خرید پس از احراز هویت مشتری و ثبت در سامانه سنا انجام می شود.

از سوی دیگر قیمت فروش ۵۰۰۰ یورو مورد نظر بر مبنای نرخ سامانه بازار متشکل ارزی است. روش کشف قیمت یورو نیز در قالب ثبت سفارش دفتری با قیمت های متفاوت و بر اساس معاملات صورت گرفته در بازار متشکل خواهد بود.

منبع: اقتصاد آنلاین

۵ بهمن ۱۴۰۱

عرضه خودرو در بورس کالا لغو شد

عرضه خودرو در بورس کالا پس از بفروش رسیدن شاهین به نصف قیمت بازار، با فراز و نشیبهایی همراه شد و وزارت صمت (صنعت و معدن و تجارت)  فروش خودرو در این بازار را برای مدت کوتاهی لغو کرد. به نظر می رسد این وزارتخانه قصد دارد قیمت گذاری خودرو را بر عهده بگیرد.

۱ بهمن ۱۴۰۱

پیوند خبرگزاری های معتبر

ساخت دارو از طلای بازیافت شده از سیم کارت های قدیمی

دانشمندان امپریال کالج لندن در تازه‌ترین مطالعه خود دریافتند استفاده از طلای بازیافتی از سیم کارت‌ها به جای تکیه بر فلزات کمیاب استخراج شده، می‌تواند تولید دارو را پایدارتر کند.

متن کامل خبر را در خبرگزاری مهر بخوانید.

 

۲ بهمن ۱۴۰۱